Úvodní stránka > Katalog - Školení> Revize spisového řádu

Revize spisového řádu

Cílem kurzu je seznámit účastníky s procesním přístupem ke spisovému řádu a spisové službě. Účastníci získají detailní informace o pravidlech spisové služby a metodice vycházející ze zákona 499/2004 Sb. o archivnictví a spisové službě, vyhlášky 259/2012 Sb. o podrobnostech výkonu spisové služby a Národního standardu. Účastníci se seznámí s častými nesrovnalostmi a chybami z realizovaných kontrol archivů. Účastníci kurzu získají povědomí o schématickém znázornění procesů správy dokumentu. Absolvováním kurzu získají účastníci teoretické zkušenosti s procesem revize spisového řádu organizace.

Obsah kurzu:

Kurz určen pro:

Ing. Stanislav Fiala

Spisová služba

Certifikovaný lektor spisové služby (certifikát IPSD), metodik a konsultant spisové služby s více než 20 lety praktických zkušeností v oboru správy dokumentů.

Člen odborných sdružení IPSD a CNZ.

Člen celé řady odborných pracovních skupin:

• člen pracovní skupiny NSESSS (společná pracovní skupina Národního archivu a předních dodavatelů elektronických systémů spisové služby)
  • člen pracovní skupiny NBÚ pro přípravu správy utajovaných dokumentů v digitální podobě

Auditor kvality, senior konsultant (ÚKZÚK, ÚOOU, EVROFIN) a vedoucí projektu (Kancelář veřejného ochránce práv, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo obrany) v oblasti správy dokumentů a implementace elektronických systémů spisové služby.

Spoluautor odborné publikace Archivnictví a spisová služba ve veřejném sektoru v příkladech, otázkách a odpovědích – Praktický průvodce legislativními změnami a řešení nejčastějších chyb, komentovaného přehledu legislativních změn včetně přehledu povinností původců a otázek a odpovědí na nejzávažnější problémy z praxe.

Spoluautor českých překladů:

ISO/FDIS 15489-1:2016 Informace a dokumentace – Správa dokumentů